TR EN
Kurumsal / Biz Kimiz ?
BİZ KİMİZ ?

OLGU, 1993 yılında İZMİR’ de kurulmuştur. Kurulduğu günden bu güne, kurumsal müşterilerimiz dışında ağırlıklı olarak yerel yönetimlere hizmet vermektedir. Yerel Yönetimlere verdiği hizmetle sektör lideri olmayı amaçlamaktadır.

Konularında son derece Bilgili ve Tecrübeli, yenilikleri yakından takip eden, uzun yıllar firma bünyesinde çalışan personel kadrosu ile  İşletim sistemi ve Veritabanı bağımsız platformlarda Yönetim Bilgi Sistemi yazılımları geliştiren firmamız, donanım satışı, eğitim ve teknik destek, anahtar teslim projeler, mobil iletişim teknolojileri konularında hizmet vermektedir.

2006 yılından 2015 yılı sonuna kadar URLA-TEKNOPARK olan  merkezini 4691 sayılı kanun ile kurulan 9 Eylül Kampüsü Teknoloji bölgesine ( DEPARK) taşımıştır. Yönetim Bilgi Sistemleri, İŞ Zekası, Süreç Takibi ve Dijital Arşiv konularında AR-GE projeleri yapmaktadır. İki Ar-GE projemiz TÜBİTAK-TEYDEB tarafından desteklenmiştir.

Merkez İZMİR olmak üzere, Ankara, Bursa, Denizli ve Adana bölgelerinde temsilcilikleri vardır.

ISO-9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi, TSE-HYB Hizmet Yeterlilik Belgesi ve TSE 13298 EBYS belgelerine sahiptir.

 

MİSYONUMUZ

Yaşamızın ayrılmaz bir parçası olan Bilgi ve İletişim alanlarında müşterilerimizin her türlü sorununa çözüm sağlayabilen bir teknoloji şirketi olmayı amaçlayarak yola çıktık. Sektördeki uzun yılların ardından sunduğumuz çözümlerle, müşterilerimizin hizmet kalitesini ve verimliliğini artmasını sağlamış ve hedefine ulaşmış bir şirket olarak şunu gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz ki bizim için asla durmak yok. Sürekli gelişen teknolojiler ve yenilenen istekler doğrultusunda ilkelerimizden asla taviz vermeden DürüstGüvenilirKaliteliVerimliGirişimciYenilikçiİnovatif bir şirket olarak, sizlere her zaman hizmet vermeye devam edeceğiz.

Sizleri de kentinizi bilgi ve teknolojiyle yönetmeye çağırıyoruz.

VİZYONUMUZ

Kurumsal düzende müşterilerimiz tarafından kullanılan, bilgi teknolojilerine dayalı yazılım ve donanım sorunlarını çözmek, deneyimli ve bilgili personelimiz ile müşterilerimize YazılımEğitimDestek ve Danışmanlık hizmetlerini en iyi şekilde vermek, müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda sektörümüzdeki ilklere imza atacak ürün ve hizmetleri en kaliteli şekilde üretmektir.

Bu vizyonla yola çıkarak şimdiye kadar geliştirdiğimiz AR-GE Projelerinin ve aldığımız prestijli ödüllerin kıvancı ve güveniyle yeni projeler yaratmak için gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz.

Amacımız her biri bu vizyonu taşıyan ve sürekli büyüyen ekibimizle birlikte, şirketimizin teknolojik bilgi birikimini tüm ülkemiz için en faydalı şekilde kullanmak ve geleceğe hazır kentler yaratmak.

BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ POLİTİKAMIZ.

                Bilgi kaynakları, ofis ve cihazlar gibi OLGU LTD. ŞTİ. Firması açısından büyük önem taşıyan varlıklardır. Bilgi varlıklarını ve kaynaklarını kullanan veya bilgi sağlayan herhangi bir kişi, bilgi varlıklarını korumakla yükümlüdür.

Ortak bilgi varlıklarını kullanan tüm çalışanların, gereken duyarlılığı göstermesi ve diğer meslektaşlarını, kurum çalışanlarını ve kurumsal değerleri gözeterek hareket etmesi beklenir.

                Kurumsal değerlerin gereği olarak gizliliğe önem verilir, her türlü kişisel bilgi en yüksek güvenlik standartlarına sahip sistemlerle korunur. Bilginin sahibi istemedikçe, yetki verilmedikçe veya yasal gereklilikler oluşmadıkça bilgi paylaşılmaz.

                OLGU LTD. ŞTİ. Firması için tüm bu bilgi varlıkları ve kaynakları içerisinde en kritik olanı, özenle korunması, gizliliğinin sağlanması, ihtiyaç duyulduğu anda erişilmesi gereken bilgi varlıkları, sunucu sistemi ve ofistedir.

                Bilgi varlıkları ve kaynakları farklı konumlarda veya ortamlarda bulunabilir. Hangi konumda veya ortamda olursa olsun müşteri iletişim gereksinimleri ve kurumsal değerler bu varlıkların ve kaynakların kullanımını belirler.

                Bilgi güvenliği, sadece bilginin gizliliğinin değil, bütünlüğünün ve kullanılabilirliğinin de sağlanması ile mümkündür. Bilginin gizlilik gerekliliği, sadece yetkilendirme dâhilinde gereken bilgi varlıklarına erişim verilmesi anlamına gelir. Bilginin bütünlüğü, tüm bilgi varlıklarının tamlığını ve doğruluğunu sağlamayı gerektirir. Bilginin kullanılabilirliği, bilgi varlıklarının ihtiyaç duyulduğu anda ulaşılabilir ve kullanılabilir olması anlamına gelir.

                Bilginin kullanımı, yerleşimi ve korunması ile ilgili ihtiyaçların karmaşıklığı ve çokluğu, kapsamlı ve geniş bilgi güvenliği süreçlerinin ve politikalarının tanımlanmasını zorunlu kılmaktadır. Bu nedenle belirlenen süreçler doğrultusunda bilgi güvenliği riskleri, bilgi varlığından sorumlu olan kişiler tarafından değerlendirilir, risklerin önceliği belirlenir ve gereken önlemler alınır.

                Sistem odası ve sunucuların güvenliğinin sağlanması öncelikli olarak ele alınır. Varlık envanterinin ve bu envanterin olası risklerinin önceden belirlenerek müşterilerin güven içinde ve kesintisiz hizmet almaları için çalışılır.

                Karar ve eylemlerde, güvenilir nesnel bilgiler ile teknolojinin tüm olanaklarının kullanılmasına önem ve öncelik verilir. Hareketler sezgilere, duygulara ya da doğru görünene göre değil; bilimsel ve teknolojik gerçeklerin ortaya koyduğu objektif esaslara göre düzenlenir. Bunu sağlamak için bilgi dünyadaki en ileri kaynaklardan transfer edilir, benimsenir ve mesleki uygulamalar bu doğrultuda yapılır. Kaynaklar verimli kullanılarak teknolojiye yatırım yapılır, gelişim bu doğrultuda sürdürülür.

Bu nedenle bilgi güvenliği yönetim sisteminin planlama, uygulama, izleme ve iyileştirme adımları ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi standardına ve bu standardı destekleyen standartlara uygun olarak yürütülür.

Kalite Standart Belgelerimiz

ISO 9001:2015 Belgemiz;

Belgeyi daha büyük görüntülemek için üzerine tıklayabilirsiniz.

ISO/IEC 27001:2013 Belgemiz;

Belgeyi daha büyük görüntülemek için üzerine tıklayabilirsiniz.

TS 13298 Belgemiz;
TS 13298 / Elektronik Belge ve Arşiv Yönetim Sistemi / 23.10.2015 -- TS ISO/IEC 25051 / Yazılım mühendisliği — Sistem ye yazılım Kalite Gereksinimleri ve Değerlendirme (SQuarRE) — Kullanıma Hazır Yazılım Ürünü (RUSP) kalitesi için gereksinimler ve test talimatları / 27.08.2015 --TS 13298/T1 / Elektronik belge ve arşiv yOnetim sistemi / 18.02.2016
Belgeyi daha büyük görüntülemek için üzerine tıklayabilirsiniz.  

 

HAKKIMIZDA
  • Sistemin diğer kurumlarla olan entegrasyonu belediyemize büyük ölçekte işlem kolaylığı sağladı. Gelir getirici çalışmalarda sistemin dinamik yapısı sayesinde tahakkuk ve tahsilat oranlarını 2-3 katına çıkarmayı başardık. Ayrıca sistem içindeki modüller arası entegrasyon ve Elektronik Belge Yönetimi sayesinde zamandan tasarruf etmemizi ve mükellef memnuniyetini arttırmamızı sağladı. Sistem, üzerinde yapılan tüm işlemleri muhasebe hesaplarına online olarak yansıttığından, işlerimizi oldukça kolaylaştırdı ve bu sayede Sayıştay denetimlerinden 5 yıldız almayı başardı. Teşekkürler OLGU.

    Mehmet ŞİMŞEK Belediye Başkan Yardımcısı BAYRAKLI BELEDİYESİ
  • Birbirleriyle entegre olabilen yazılımlar sunabilen firmaların rekabette ve hizmette fark yaratacağı bir dönemden geçiyoruz. Olgu bu anlamda güzel bir aşama kaydetti. Başarılarının devamını diliyorum.

    Musa Karacaoğlu Bilgi İşlem Müdürü YILDIRIM BELEDİYESİ
  • OLGU Yönetim Bilgi Sistemleri, son derece etkili, yenilikçi ve yüksek standartlarda bilgi teknolojileri çözümleri sunmakta olup, kullanım kolaylığı, kanun ve yönetmeliklerdeki değişikliklerin anında güncellenmesi, yasal mevzuata uygunluğu, Coğrafi Bilgi Sistemleri , Tapu Bilgi Sistemleri gibi bir çok uygulama ile etkili, hızlı, güvenli ve verimli bir entegrasyon sağlayabilmesi ve firma çalışanlarının bir aile sıcaklığı ve samimiyetiyle 7/24 destek veriyor olması, bunların hepsi ve daha fazlasının bu yazılımda olması, son 15 yıldır OLGU' yu tercih etmemizin en büyük sebeplerindendir.

    İsmail BALCAN Bilgi İşlem Müdürü ALTI EYLÜL BELEDİYE BAŞKANLIĞI
HABERLER